Kurumsal

Özdemir Boru, 1980 yılından itibaren çelik boru ve profil üretiminde bulunmaktadır. Yatırım ve teknolojisiyle misyon hedeflerini gerçekleştirmektedir.

Önceliğimiz Müşteri Memnuniyeti ve Kalitedir,

Kuruluşumuzun kalite anlayışı, müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını anlamak, isteklerini karşılamak ve ötesine geçmektir.

ÖZDEMİR BORU’nun kalite politikası, HAMMADDE TEDARİK ile başlayıp MÜŞTERİ TESLİM ve SONRASINI kapsayan, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ esas alan bir süreçtir.

Türkiye'nin önde gelen bir kuruluşu olarak son derece tecrübeli ve eğitimli çalışanlarıyla kıvanç duymaktadır.

VİZYONUMUZ

 • TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ felsefesini uygulamak,
 • ÜRETİM YÖNETİM SİSTEMİNİ gelişen teknolojiye uyarlamak,
 • KAPASİTEMİZİ katma değeri yüksek ürünlerle artırmak,
 • MÜŞTERİ ve PAYDAŞLARIMIZ ile ilişkilerimizi en verimli hale getirerek,
 • KAZAN-KAZAN felsefesini sürekli kılmak,
 • Sektörümüzde öncü kuruluşlardan bir tanesi olmaktır.

 

MİSYONUMUZ

Stratejik planlama ve uygulamalarımızı misyon belgelerimizle ve değerlerimizle ömür boyu sürdürülecek göreve dönüştürülmektedir;

Bunlar;

 • İnsan kaynaklarımızı akılcı, verimli, etkili kullanmak,
 • İş sağlığı ve iş güvenliği ilkelerini kaliteli bir yaşam biçimine dönüştürmek,
 • Çevreye duyarlı olmak,
 • Kaynaklarımızı çok etkin bir şekilde kullanmak
 • En az maliyetlerle ve paydaşlarımızın amaçlarına uygun en kaliteli ürünleri hizmete sunmak,
 • Ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak ve istihdam yaratmak.

ÜRÜNLERİMİZ

ÖZDEMİR BORU, 1980'li yılların başında kurulmuş ve 35 yılı aşkın bir süreden beri çelik boru ve profil üretiminde önemli bir tecrübeye sahiptir.

Dış çapı 6mm'den 355,6 mm'ye kadar boru ve 10x10 dan 300x300/200x400 ebatlarında kare ve dikdörtgen profil üretebilmektedir. Et kalınlığı 0.50 mm'den 12,50 mm kalınlık aralığında, geniş bir boru/profil ürün yelpazesinde, sıcak ve soğuk haddelenmiş malzemeler ile üretim yapmaktadır.

Ürünlerimiz, yuvarlak boru, kare ve dikdörtgen profil, özel şekilli (oval, elips, D) profiller, açık (U ve Omega) profiller, olmak üzere zengin bir çeşide ve ebatlara sahiptir.

PAZARLARIMIZ

ÖZDEMİR BORU, ürünlerini yurt-içi pazarlara sunmanın yanında Avrupa ülkeleri (İngiltere, Almanya, İrlanda Belçika, Hollanda, İspanya, Yunanistan, İtalya, vb.) Amerika, Orta Doğu (Irak, Dubai, vb.) ve Afrika (Angola, Senegal vb.) ülkelerinin seçkin pazarlarına ihracat yapmaktadır. İthalat ve İhracatta Kdz.Ereğli limanlarını kullanabilme avantajına da sahiptir.

ÜRETİM KAPASİTESİ

ÖZDEMİR BORU, yıllık 345.000 ton üretim kapasitesine sahiptir.

Üretime  başladığı ilk fabrika Kdz.Ereğli, Bölücek Köyü mevkiinde, 20.000m2 kapalı, 46.000 m2 açık ve toplam 66.000 m2'lik bir alanda kuruludur. Yıllık 225.000ton/yıl üretim kapasitesine sahip olup 6,00mm et kalınlığına kadar üretim yapabilmektedir.

2008 yılında üretime başlayan ikinci fabrika, Kdz.Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde 75.000m2 alanda 16500m2 kapalı alanda kuruludur. Yıllık 120.000ton üretim kapasitesine sahip olup 12,50mm et kalınlığına kadar üretim yapabilmektedir.